Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Menü

Tippek, hogy mit (ne) tegyél a kávéba

Tippek, hogy mit (ne) tegyél a kávéba

Ezt (ne) tedd a kávéba - tippek

Citrom, só netán tojás? Nem a kávéhoz, hanem a kávéba! Az ördög a részletekben lakozik...

 

A kávé ízére (állítólag) még azok is ráunnak néha, akik amúgy általában feketén is élvezik a földi élet kialakulásának egyik alapfeltételeként számon tartott nedűt. Sokak szerint ebben az esetben sem kell azonban feltétlenül a tejet vagy a vaníliafagyit választani, rengeteg olyan első hallásra talán kicsit furcsának tűnő hozzávaló létezik ugyanis, amelynek megvan a maga rajongótábora.

Tonik

Tonicot a kávéba! Kávés tonic!

A jó hideg tonikkal és egy kevés jéggel nyáriasított és meglepően kellemes ízkombinációval szolgáló E. T. szintén a svédeknek köszönhető.

Kóla

Kávés kóla - kólás kávé

A kólában található rengeteg cukor édesítőszerként is szolgál, a kólát azonban leginkább abban az esetben érdemes alkalmazni, ha több kávé egyszerűen már nem megy le az ember torkán, koffeinből viszont még többre van szükség. Ez a módszer a sötét vagy közepes pörkölésű kávékhoz ajánlott.

Vaj

Vajas kávé, kávéba vaj

A vajjal krémesebbé varázsolt kávé a koffein mellett egy jó adag azonnal felhasználható energiával is ellátja reggel az embert. A vajas kávét propagáló, és a forró italt tényleg üzemanyagként kezelő Bulletproof Coffee alapítója szerint egy csésze kávéhoz 1-2 evőkanál jó minőségű vajat érdemes hozzáadni.

Sós kávé, kávéba só

A sóval az amúgy fogyaszthatatlan, folyékony szénre emlékeztető kávék keserű ízén segíthetünk. Ehhez szerencsére egy csipetnyi só is elég.

Citrom vagy lime

Citrusfélék: citrom, narancs, lime, grapefriut a kávéba

A sóhoz hasonlóan egy kevés citrom vagy citromhéj is segíthet a keserű ízek semlegesítésében és az édes kiemelésében.

Tojás

Tojás a kávéba, tojásos kávé

A skandináv módszerrel egy fokkal kevésbé keserű, és tápanyagban gazdag kávé kotyvasztható össze. A nyers tojást a ledarált kávéval és egy kevés vízzel kell összekeverni. Ezután három percig javasolt forralni a masszát, a folyadékban úszkáló tojásdarabok leszűrése után pedig már fogyasztható is a megszokottnál kicsivel sűrűbb lé.

Fahéj

Fahéj a kávéba, fahéjas kávé

A kávéjukat a meglehetősen kalóriadús cukor/tej kombináció helyett fahéjjal felturbózók kedvenc fűszere kevésbé hizlal, az elszenesedett irodai kávé ízét is képes feldobni és egyes kutatások szerint a vércukorszintet is segít kordában tartani.

Kardamom

Kardamom a kávéba, kardamomos kávé

A fahéjhoz hasonlóan ez a fűszer is egy új, kissé talán váratlan íz hozzáadásával operál, de az édeskés íze miatt a cukor hozzáadását is fölöslegesé teszi.

Kókusztej

Kókusztejes kávé, kókusztej a kávéba

Egy fokkal laktatóbb és sűrűbb lesz tőle a kávéd. És. ha fokozni szeretnéd, akkor íme egy kókuszos jegeskávé recept.

Alkohol

Alkohol: rum, tequila, whiskey, vodak a kávéba, alkoholos kávé

A teljesítőképesség és a koncentrációs képesség feljavítására kevésbé alkalmas ugyan az alkohol, de ha igazi (és munkaképtelen) orosznak vagy írnek akarja érezni magát az ember, egy kevés vodkával, illetve egy adag tejszínhabbal és egy kis whiskyvel is felpaprikázhatja a kávéját. Ja, és ennek a módszernek amúgy komoly hagyománya van.

Így születhetett meg az ír kávé, a skót whiskey-vel készült ír kávé, a tequliás mexikói kávé, a rumos karib kávé...

Ez eddig 10 volt. A +1 ráadás a:

Méz

Kávé mézzel, mézes kávé recept

Önmagáér beszél. Finom, édes és egészségesebb a hagyományos finomított fehércukornál. És persze ehhez is van egy receptünk.

És, ha nem találtad meg így sem az igazit, akkor itt van, hogyan találd meg a számodra tökéletes kávé receptjét.